2020 Yılında İtalya Tatili Hayal Değil

İtalya Ulusal Turizm Kurulu (ENIT) başkanı Giorgio Palmucci, “İtalya’nın bu yıl turistlere kapanmayacağını, her ne kadar Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen üçüncü ülke olmasına rağmen, İtalyan sınırlarının turistlere kapalı kalması gerektiğini” söylemediğini açıkladı.

2020 yılı için İtalyan sınırlarını turistlere kapatmayı söylemedim hatta hiç düşünmedim bile. Tam tersi bu konu üzerinde çalışıyoruz. Avrupa Birliği Turizm Bakanları Toplantısı’nda virüsün bulaşma riskine karşı alınan önlemlerin Avrupa normlarına göre belirlenmesini ve Avrupa Birliği’ne dahil ülkelerde turistlere serbest dolaşım konusunda bu kurallar çerçevesinde izin verilmesini önerdim.

Giorgio Palmucci, İtalya Ulusal Turizm Kurulu Başkanı
İtalya Ulusal Turizm Kurulu (IT: L’Agenzia Nazionale Italiana del Turismo) başkanı
Giorgio Palmucci

İtalya Kültür ve Turizm Bakanı Franceschini de Palmucci’nin yaptığı açıklamaları destekliyor:

İtalya’da turizm tüm önlemlerle ve azami güvenlikle yeniden başlayacak. Sınırların kapatılması söz konusu değil. İtalya’yı sevenlere, hükümetin ve her bölgenin yapacağı yönergelere uygun olarak tatil yapmalarına izin verilecek.

Dario Franceschini, İtalya Kültür ve Turizm Bakanı
İtalya’ya seyahat etmeyi bekleyen turistlere iyi haberler var.

Bu hassas aşamada İtalya’yı da doğru iletişim yoluyla savunmanın gerekliliğini vurgulayan Palmucci, yanlış bilgi ve sahte haberlerin ülkeye ekonomik açıdan ciddi hasarlar vereceğini belirtti.

ENIT başkanı, İtalya ve dünyadaki durum hakkında iki haftada bir resmi bir güncelleme yapan İtalyan Ulusal Turizm Kurulu gibi kurumsal kaynakların ve güvenilir haberlerin takip edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Sonuç olarak; İtalya, dünyada Koronavirüs’ten en fazla etkilenen üçüncü ülke olmasına rağmen 2020 yılında ülke sınırlarını turistlere kapatmayacak. İtalya’ya gelmeyi planlayan turistler hükümetin ve her bölgenin kendine has yönergeleriyle alınacak maksimum sağlık önlemleri sayesinde rahatlıkla tatillerini İtalya’da yapabilecekler.

Meraklısına

Orta İtalya’daki Abruzzo Bölgesi‘nde hem dağ hem deniz tatili yapmak mümkün.

Bir yanıt yazın