İtalya’nın En Mutlu Geyikleri Abruzzo Bölgesinde

İtalya’da yaşamaya başladığım ilk yıllarda, doğaya, toprağa daha da yaklaştım. Roma’daki evimizin çatısında, daha önce hiç bu kadar yakın olmadığım bir kuş türüyle tanışmıştım ve dört yıl sürdü dostluğumuz. Her haftasonu Abruzzo’ya kaçışlarımızda, ziyaret ettiğimiz nonna‘mızın (anneannemiz) köy evinde kendi ellerimle tohumlar ekip, büyümelerini bekledim sabırla.

Abruzzo’ya 2015 yılında, haftasonu kaçamağından öte geldik; yaşamaya, yeni bir hayat kurmaya. Böylece Abruzzo’nun yaban hayatıyla da tanıştım. Ben burayı gerçekten çok sevdim; bozulmamış, dokunulmamış doğasıyla, özgürce kasaba sokaklarında dolaşan geyikleriyle…

İtalya’nın en mutlu geyiklerinin Abruzzo bölgesinde yaşadığını biliyor muydunuz?

Angelina Iannarelli, Abruzzo’da yaşayan, Abruzzo’nun yaban hayatını belgeleyen, işine tutkuyla bağlı bir doğa fotoğrafçısı. Temmuz ayının son günlerinde, Abruzzo’nun Barrea kasabasında çok ilginç bir sahneye şahit oldu.

Angelina Iannarelli, Abruzzo’nun yaban hayatını fotoğraflarken. 

Kasaba sokaklarında arşınlayan bir erkek geyik tam postanenin önünden geçerken oraya nasıl girdiği muamma, özel mülkiyet olan etrafı çitlerle çevrili bir evin bahçe kapısı ardında başka bir geyik karşılaşır.

Hiç duraksamadan yüksek bahçe kapısından diğer tarafa muhteşem bir atlayış (IT: salto) gerçekleştirir.

İki erkek geyik böylece postane yolunda buluşurlar.

Benim için doğa fotoğrafçılığı, doğayı sevdirmek için bir araç. Eğer doğayı tanırsan seversin, sevdiğin zaman asla ona zarar vermek istemezsin. Neticede doğayı korumanın yolu onu tanımaktan geçiyor.”

Angelina Iannarelli

Abruzzo’nun mutlu geyikleri, sadece bölgeye ait ormanlarda, dağlarda, insanlardan uzak yaşamıyor. Milli parkların sınırları içindeki kasaba sakinleri Abruzzo’nun yaban hayvanlarını görmeye çok alışık. Bu inanılmaz manzaralarıyla Abruzzo sizi de alternatif bir İtalya tatili yapmaya bekliyor.

Meraklısına

Angelina’nın diğer muhteşem yaban hayatı fotoğraflarını facebook üzerinde takip edebilirsiniz.

Abruzzo’ya Roma’dan nasıl geleceğinize dair yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Abruzzo ile ilgili diğer yazılarımıza buradaki listeden ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için buradaki formu doldurmanız yeterli.

Bu yazıdaki tüm fotoğraflar, Abruzzo bölgesinin yaban hayatı ve doğa fotoğrafçısı Angelina Iannarelli’nin izni alınarak kullanılmıştır. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizle!

 

Bir yanıt yazın