Abruzzo Türk Koşucuları Bekliyor

İtalya’nın Abruzzo bölgesinde yaşamaya başladığım 2015 yılından bu yana dağ-taş, dere-tepe, kasaba-kasaba geziyorum bu bölgeyi tanımak için. Aslında ilk Abruzzo’yla tanışmam 2009 yılında olmuştu. O yıldan itibaren hemen hemen her haftasonu eşimle birlikte Roma’dan Abruzzo’ya kaçışlarımız sırasında damağımda hep bir Abruzzo tadı kaldı ve işte şimdi bilfiil kendime Abruzzolu Türk (IT: Turca Abruzzese) diyebilirim.

Abruzzo bölgesi, yaz mevsiminde festivallerle, kermeslerle, yarışlarla şenlenir. Her kasaba, kendine has organizasyonlarla ziyaretçi akınına uğrar. Yaz dönemi, Abruzzo bölgesinde hangi kasabada ne var telaşından, festival festival dolaşmaktan kendinizi alamazsınız.

Abruzzo’nun Chieti (Türkçe okunuşu “Kiyeti”) şehrine bağlı Miglianico (Türkçe okunuşu “Milyanico”) ilçesinde yaklaşık elli yıldır uluslararası bir koşu yarışı düzenleniyor.

1971 yılından beri her ağustos ayının ikinci pazarı koşulan bu yarış binlerce katılımcıyla gerçekleşiyor ve yetişkin dalında iki kategoriden oluşuyor:

1. Rekabete Dayalı 18 KM Koşusu

2. Rekabetsiz 9 KM Koşusu

9 KM mesafe koşusu rekabete dayalı değildir. Bu kategoriye kazanma çabasına girmeden, kendini denemek veya organizasyona destek amaçlı katılanılabilir. Onun dışında, 18 yaşın altındaki gençler profesyonel yarışçı olmadıkları taktirde bu kategoride koşma kuralı vardır.

2018 yılında katılım ücreti 5€ idi. 2019 yılı için güncel katılım ücreti önümüzdeki aylarda belli olur. Yarışa hem bireysel hem de bir spor kulübü, bir dernek, bir firma adına grup olarak da katılmak mümkün. Bu iki kategori dışında çocuklar için de bir yarış düzenleniyor. Çocuklar için  (2018 yılı için) yarışa katılım ücreti 3 € idi.

0-9 yaş grubu çocukların koşusu 300-900 metre uzunlukta. Bebek arabalarıyla, anne ve babalarının ellerini tutan miniklerle eğlenceli bir koşu bu. Ödül ise, her bir çocuğa katılım belgesi ve lezzetli bir dondurma.

2019 yılındaki koşu, 11 Ağustos pazar günü gerçekleştirilecek ve saat 20:00’de başlayacak; bir “gece koşusu” (IT: Corsa Notturna) olacak.

Profesyonel koşucu olun veya olmayın, bu yaz İtalya’nın keşfedilmemiş cenneti Abruzzo’da uluslararası bir koşu organizasyonuna katılmak isterseniz bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. Firmanız, spor kulübünüz, derneğiniz, okulunuz adına grup olarak da katılabilirsiniz ya da bireysel katılarak hem yeni bir yer görmek, hem de kendi performansınızı ölçmek amaçlı Miglianico’ya gelebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için lütfen buraya tıklayınız.

Meraklısına

Miglianico Tour ile ilgili linkler:

Bir yanıt yazın