Kamp ve Karavan Tutkunları İçin Abruzzo

İtalya’nın Abruzzo bölgesi, pek çoğu Adriyatik Denizi kıyı şeridinde uzanan onlarca kamp alanına ev sahipliği yapıyor. Roberto ve Maddalena minik oğullari Sebastiano ile, karavanla seyahat eden İtalyan bir blogger aile.

Roberto, Maddalena ve Sebastiano’nun Ermanno isimli FIAT 238 mini karavanı.

Ermanno isimli FIAT 238 E modeli küçük ama koskoca dünyayı dolaştıkları bir yol arkadaşları daha var: karavanları! Geçtiğimiz ekim ayında yolları Abruzzo’ya da düştü ve bloglarında “Abruzzo’nun En İyi 18 Kamp ve Karavan Alanları” hakkında oldukça kapsamlı, çok güzel bir liste hazırladılar.

Biz de onların tavsiyeleri ışığında ve izinleriyle In Viaggio con Ermanno isimli sitelerinde paylaştıkları ilgili yazıyı sadeleştirerek, bol fotoğraflarla sizler için türkçe olarak yayımlamak istedik. Umarım bir sonraki çadır kampı ve karavan tatili planlarınıza Alternatif bir İtalya – Abruzzo’yu da eklersiniz.

Roberto, Maddalena ve Sebastiano’nun seyahatlerini facebooktan da takip edebilirsiniz.

İşte Roberto ve ailesinin hazırladığı Abruzzo’nun En İyi 18 Çadır ve Karavan ile Konaklama Alanları:

Camping Village Stork – Abruzzo (4 Yıldız)

Dört yıldızlı, içinde kum voleybolu alanı, restoran, wi-fi, pizzacı, çocuk ve yetişkin yüzme havuzlarının olduğu, deniz kıyısı, hizmet kalitesi yüksek bir işletme. Roberto’ya göre mevsimlik tatil için, uzun kalışlarda bir camper ile kalınabilecek bir kamp yeri. Uzun süreli kalışlarda indirimli fiyat uygulaması mevcut.

Daha fazla bilgi için: https://www.storkcampingvillage.com/en/

Pineto Beach – Village & Camping (3 Yıldız)

Üç yıldızlı, Teramo’da çam ağaçlarının içinde, yerleşkesi hemen deniz kıyısında olan, restoranıyla, havuzuyla, hizmet anlayışıyla dört-dörtlük bir kamp alanıdır. Ailenizin dört patili üyeleri de kabul edilmektedir. 

Pineto Beach
 Daha fazla bilgi için: http://www.pinetobeach.it/

Villa Elena Camping (3 Yıldız)

Üç yıldızlı, kendi özel kumsalı olan, çadır, karavan ve bungalow konaklamaları için müsait, 25.000 metrekarelik bir yer. Kampçılar için jeton ile çalışan sıcak su duşları mevcut. Sahibi son derece kibar ve iyi bir heavy metal dinleyicisi. 

Daha fazla bilgi için: https://www.campingvillaelena.it/

Camping Villaggio Miramare (3 Yıldız)

Abruzzo’nun Chieti şehrine bağlı Torino di Sangro kasabasında yer alan, yeşillikler içinde, deniz kenarında, üç yıldızlı bir kamp alanı. Sakince denizin tadını çıkarabileceğiniz, sıcak yaz günlerinde rahatlıkla serin ağaç gölgeleri bulabileceğiniz, futbol sahası, havuzu, pizzacısı, restoranı, mini marketi olan İtalya’da sakin bir yaz tatili düşleyenler için son derece keyifli bir kamp yeridir.

Daha fazla bilgi için: https://www.camping.it/it/abruzzo/miramare/

Village Holiday (3 Yıldız)

Aile, çiftler ve arkadaş grupları için uygun, mottosu “relax” olan üç yıldızlı bir kamp. Hidromasaj havuzu olan, kamp alanına çok yakın go-kart ve mini-motor sürüş parkurlarının bulunduğu, kamp yerleşkesinde üç tane tenis sahasının yeraldığı, modern bungalowlu, self-servis restoranlı, kendine ait kumsalı olan kırk yılın üzerinde hizmet veren köklü bir işletmedir.

Daha fazla bilgi için: https://www.villaggioholiday.it/

Villaggio Turistico Lido D’Abruzzo (4 Yıldız)

65.000 metrekarelik geniş bir alana sahip, deniz kenarı, özel havuzlarının (bunlardan biri 1200 metrekare), oyun parklarının olduğu, ister karavanınızla, ister apart, bungalowlarda kalabileceğiniz, mavi bayraklı denizinin de keyfini çıkartabileceğiniz dört yıldızlı bir tatil köyüdür. Hidro-masaj, yapay dalgalar, su-aerobiği, su-bisikleti gibi aktiviteler için elverişli havuzlara sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Daha fazla bilgi için: http://www.villaggiolidodabruzzo.it/

Eurocamping (3 Yıldız)

Ekim ayının üçüncü haftasına kadar açık olan bu kamp alanı, yaz sezonunun bittiği tarihlerde dahi, Abruzzo’nun mavi bayraklı denizinin keyfini çıkarmanız için bir imkan sunuyor. Kumsal ulaşımı, ücretsiz kamp servisleri ile sağlanmakta. Lüks kampçılık olarak da dilimize çevirebileceğimiz, özellikle bisikletçilerin tercih ettiği glamping türü konaklama servisi de vermekteler.

Avrupa’da oldukça rağbet gören lüks kamp tatili glamping, özellikle tatil boyunca farklı yerlerde kısa süreli konaklamayı tercih eden “stop & go” tarzı turistler tarafından tercih edilir. Mavi bayraklı denizi ile Roseto degli Abruzzi şehrindeki Eurocamping glamping tarzındaki yüksek ayaklı çadırlarıyla sizi beklemekte.

Glamping “Konforlu Kamp Çadırları” – Eurovillage Abruzzo
Daha fazla bilgi için: https://www.eurcamping.it/

Don Antonio Camping Residence (3 Yıldız)

“Mutlu Bebekler Krallığı” olarak nam salmış, özellikle yeni doğan ve küçük yaştaki çocuklarınızla oldukça keyifli ve güvenli kamp yapacağınız, üç yıldızlı, Lido di Giulianova’da (Giulianova kıyısında) yeralan yetişkin ve küçüklere özel havuzları, animasyon gösterileriyle ailelerin tercih ettiği, kaliteli bir hizmet ile karşılaşacağınız bir tatil köyüdür.

Daha fazla bilgi için: https://www.campingdonantonio.it/index.html

Camping Villaggio Santo Stefano (3 Yıldız)

Casalbordino’da hizmet veren bu kampta mini futbol sahası, havuz, çadırda kalmaktan hoşlanmayanlar için bungalow ve mini evler de mevcuttur. Aşçısının hazırladığı yemeklere doyum olmadığını da ekleyelim.

Daha fazla bilgi için: http://www.campingsantostefano.com/

Camping Villaggio Eucaliptus (3 Yıldız)

Alba Adriatica’da konumlanan bu tatil köyünde tüm yaz keyifle konaklayabilirsiniz. Kocaman bir havuzu, animasyon sahnesi, yiyebileceğiniz en iyi kızarmış kalamar tabağı ve okaliptüs ağaçları ile sizleri Abruzzo’ya bekliyorlar.

Daha fazla bilgi için: https://www.campingeucaliptus.it/

Camping International Torre Cerrano (3 Yıldız)

Abruzzo’daki kamplar arasında ailelerin tercih ettiği en iyi kamplardan biri olan bu yer, ”Koruma Altına Alınmış Deniz Sahası”na yakındır ve 15.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Karavanlı tatilciler için özel indirimlerinin olduğunu belirtmekte yarar var. Yakınlarındaki et restoranı çok lezzetli yemekleriyle dikkat çeker.

Daha fazla bilgi için: http://www.internationalcamping.it/

Camping Villaggio Delle Rose (2 Yıldız)

50 yılını geride bırakmış, fiyat-kalite konusunda oldukça uygun bir aile işletmesidir. Ping-pong masalarından, süpermarkete, bardan animasyon gösterilerine kadar bir kamp yerinde olması gereken her hizmeti bulmanız mümkün.

Daha fazla bilgi için: https://www.campingdellerose.it/

13. Camping Le Foci (3 Yıldız)

Elbette Abruzzo’da tüm kamplar, deniz kıyısında değil. Abruzzo-Molise-Lazio Milli Parkı içinde, 30.000 metrekarelik alana konumlanmış, Opi kasabasındaki bu kamp, yılın 365 günü açık (çok az rastlanan bir özellik) ve 1250 metrelik rakıma sahip. Temiz dağ  havasından hoşlananlar için, orman içinde keyifli yürüyüşler yapmaya uygun bir kamp yerleşkesi.

Çadır tatilcileri için 80 çadır yeri, karavancılar için 130 adet elektrik kullanımına elverişli karavan yeri mevcut. Le Foci’de tatil yaparken dağlarda otlayan ineklerin can seslerini duyabilir, yaban keçilerini gözlemleyebilirsiniz. Üstelik ev yapımı makarnalarıyla restoranında lezzetli İtalyan yemekleri sizleri bekliyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.lefoci.it/english/index.html

Camping Villaggio Riparo di Giobbe (3 Yıldız)

Ortona’da, deniz kenarında bulunan kamp yerleşkesi, balık tutmayı sevenler için ideal.

Alternatif Bir İtalya’nın Özel Notu: Bu kamp, bulundugu yerdeki deniz halka açık olmasına rağmen girişi kapatmış ve kıyı şeridini sadece kendi müşterilerinin kullanımına sunmuş. Mahkemelere kadar uzayan bu illegal tutumu kamp için eksi puan.

Daha fazla bilgi için: https://www.campingriparidigiobbe.it/en/bungalow.aspx

Camping Surabaja (3 Yıldız)

Genç çiftler, aile ve grup arkadaşlarıyla tatile çıkanlar için keyifle kalınabilecek bir kamp yerleşkesi. Apart, bungalow ve mobil-home seçenekleriyle ilgi çeken, Roseto degli Abruzzi’de bulunan kampı web sayfasında sanal olarak gezebilir, kalacağınız odayı veya karavanınızı parkedeceğiniz noktayı oraya varmadan önce ayırtabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: https://www.campingsurabaja.it/en/default.aspx

Camping Villaggio Golden Beach (3 Yıldız)

Plaj voleybolu oynayabileceğiniz, Giulianova Lido’da bulunan bu kamp yerleşkesi küçük ve orta boy köpeklerinizi kabul eden hayvan dostu bir yer. Web sayfasının sadece İtalyanca olması bir dezavantaj ne yazık ki… 1000 metre mesafede AquaPark bulunmakta.

Daha fazla bilgi için: http://www.goldenbeachcamping.it/

Camping Villaggio Lake Placid (2 Yıldız)

35.000 metrekarelik bir alana sahip, Teramo şehrinin Silvi Marina bölgesinde yeralan bu kamp alanı 2017 yılında TripAdvisor’un “Dört Dörtlük Hizmet ve Mekan Sertifikası”nı almış. Sınırları içinde balık tutmayı sevenler için kocaman bir tatlı su göleti bulunmaktadır. Kampın hemen yakınında süpermarket, postahane, eczane gibi dükkanlar da var. Lezzetli yemeklerin özellikle deniz mahsullü bir menüye sahip restoranından sözetmeden olmaz. Küçük çocuklu aileler icin ideal bir tatil köyü. Burada da kedi ve köpekleriniz tatilinize eşlik edebilir.

Daha fazla bilgi için: https://www.campinglakeplacid.it/

Villaggio Europa Unita (3 Yıldız)

Abruzzo’nun En İyi Kamp Alanları içersinde “en modern kamp yerleşkesi” ünvanına sahip bir yer burası. Özel kumsalında şemsiye ve şezlonglarıyla hem yaşlılar hem de çocuklu aileler için son derece rahat. Plaj voleybolundan, wi-fi noktalarına, tek ve iki odalı apartlarından bungolawlarına, akşam dans edebileceğiniz pistinden, çocuklara özel animasyon gösterilerine varıncaya kadar son derece geniş seçeneklere sahip, herkes için keyifli bir tatili hedefleyen, özel bir kamp.

Daha fazla bilgi için: http://www.villaggioeuropaunita.it/en/default.aspx

Abruzzo’daki tatilinizi isteğinize bağlı olarak ya mavi bayraklı kıyılarında ya da bol oksijenli dağları arasında geçirebilirsiniz. İster çadırınızla, ister karavanınızla yola çıkın, isterseniz yalnızca uçak biletinizi alıp gelin. Tatil köyleri, kamp yerleşkeleriyle özellikle İngiliz, Hollandalı, Alman ve Fransızların tercih ettiği Abruzzo’yu şimdi siz de keşfedin.

Meraklısına

Bir yanıt yazın