Abruzzo Yollarında Bisikletliler – Downhill Heyecanı

İtalya’da yaşlısından gencine bisiklet bir tutkudur ve Abruzzo yollarında ister grup halinde ister tek, bisikletlilerle sıkça karşılaşırsınız. Abruzzo’da öyle bir dağ kasabası var ki, son birkaç yıldır mountain bike ve downhill tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Dağ içindeki parkurlardan kasaba merkezine, oradan da yine en aşağıdaki ırmak kenarına kadar upuzun bir parkura sahip bu yarış.

Pretoro Kasabasında downhill heyecanı

Kasaba merkezine kurulan yüksek, ahşap köprüler üzerinden hızla bisikletleriyle zıplayarak devam eden yarışmacılar, iki kilometreden biraz fazla olan parkuru tamamlamak zorundalar.

Farklı kategorilerde koşan “downhill” yarışçıları, kaskları ve özel vücut koruyucu kıyafetleriyle izleyicilere heyecanlı anlar yaşatıyor.

Fotoğraf için teşekkürler Franco Morrone

Abruzzo’nun en güzel dağ kasabalarından birini ziyaret etmek için Roma’dan kiralayacağınız aracınızla iki buçuk saatlik panoramik bir seyahat yapmanız yeterli. Şayet otobüsle gelmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. “İtalya’nın saklı kalmış en son hazinesi” ünvanına sahip henüz keşfedilmemiş, Avrupa’nın en yeşil bölgesi Abruzzo sizi bekliyor.

Meraklısına

Bir yanıt yazın