TIME Dergisinin Önerisi: Toskana Yerine Abruzzo’ya Gidin

1923 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın hayatına başlayan TIME dergisinin internet üzerindeki “Yaşam – Seyahat” bölümünde, 12 Temmuz 2019 tarihinde Cassie Shortsleeve tarafından bir makale yayınlandı. Makalenin ismi:

Popüler Turistik Bir Yeri Ziyaret Etmeyi mi Düşünüyorsunuz?  Oralara Gitmek Yerine Daha Ekonomik Alternatifler Deneyin

Lettomanoppello Kasabası, Abruzzo

Nasıl Kaliforniya-Napa, şarap içmek için tek yer değilse, Toskana da güneşin keyfini çıkarmak için İtalya’daki en iyi kırsal bölge değil. Çılgıncasına güneş banyosu yapmak için Maldivler’e gitmek de gerekmiyor.

Makalede İtalya için Toskana yerine alternatif olarak önerilen yer Abruzzo Bölgesi. Cassie makalesinde şöyle diyor:

İtalya’da Toskana yerine Abruzzo’ya gidin!

Cassie Shortsleeve, TIME Travel Yazarı

Makalenin Abruzzo bölümünde Scott Keyes‘in Abruzzo hakkında söylediklerine de yer verilmiş:

Abruzzo, bir turist için kendini yabancı olarak görebileceği tek yer. Büyüleyici ortaçağ kasabaları, lezzetli restoranları, insanın aklını başından alacak güzellikteki yürüyüş yolları… üstelik tüm bunlar için Toskana’da ödediğinizden çok daha hesaplı. Etkileyici fotoğraflar çekebileceğiniz, giriş ücreti ödenmeyen milli parkları, zengin flora ve faunasıyla ormanlarla kaplı dağlarındaki patikaları görülmeye değer.

Scott Keyes
Tufillo Kasabası, Abruzzo

Alternatif Bir İtalya olarak TIME dergisinde yayınlanan makalede dillendirilmeyen, Abruzzo’ya dair ilginizi çekecek birkaç detaya da biz yer verelim:

150 kilometre uzunluğunda, Adriyatik Denizi boyunca kıyı şeridine sahip olan Abruzzo, güneşin tadını çıkarmak ve mavi bayraklı sahillerinde deniz tatili yapmak isteyenlerin de gözdesi.

Adriyatik Denizi ile Abruzzo’nun iki dağı arasında yer alan bölge, gece ile gündüz arasındaki sıcaklık değişimleri sayesinde üzüm bağları için eşsiz bir mikroklima ortamı sağlar. Bu topografik yapı sayesinde Abruzzo’da üretilen Merlot, Chardonnay, Cabernet Franc, Cabernet Savignon yanısıra bölgeye has Montepulciano, Pecorino, Cococciola, Passerina gibi üzümlerle dünya çapında ödüller almış şaraplara sahip bir bölge.

Abruzzo’ya has çoban köpeği ve Abruzzo’da Montepulciano bağbozumu

İçeriği, yayın kalitesi ve prestiji ile tüm dünyada ilgiyle takip edilen TIME dergisinin Abruzzo bölgesine dair yazdıkları, aslında tüm dünyada değişen seyahat tercihlerini dikkate alan bir yazı.

Çünkü artık seyyahlar, büyük şehirlerden bunalan insanlar popüler yerlerden ziyade, sakin, kesesine uygun, keşfedilmemiş alternatif yerlerde tatil yapmayı tercih ediyor. Turistik yerlerin kaotik kalabalıkları, yalnızca para kazanmaya odaklı servis anlayışı artık rağbet görmüyor.

Son yıllarda seyahat etme felsefesi değişen milyonlarca kişinin slow tourism anlayışını benimsediği bir gerçek. Aheste Gezi Rehberi Alternatif Bir İtalya‘nın özünde de bu tatil felsefesi yatıyor.

Samimiyeti ve içtenliğiyle başka bir İtalya ile tanışmak için sizi de Abruzzo’ya davet ediyoruz. Bizimle iletişime geçmek için lütfen buraya tıklayınız.