Fransız Moda Markasına İlham Veren İtalyanlar

Bernard Arnault’un sahibi, Fransız kökenli bir Avrupa firması olan Christian Dior’un 2020-2021 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonunun tanıtım filmi büyüleyici! Nymph‘ler, deniz kızı, Narciso… Her güçlü markanın ardında mitolojiden izler bulmak hiç de tesadüf değil.

Christian Dior, moda dünyasına 1941 yılında girer. Dior’un kıyafetlerini dünyanın en zengin kadınları giymektedir. 1953 yılından itibaren dünyanın diğer ülkelerinde de mağazalar açmaya başlar: Meksika, Küba, Kanada ve İtalya!

Orman gölünde bir istiridye içinde yaşayan peri. Christian Dior, 2020-2021 Sonbahar-Kış Haute Couture Koleksiyonu, tanıtım filminden bir sahne.
Marlene Dietrich, 1950 yılında Stage Fright (IT: Paura in Palcoscenico) isimli filmde Christian Dior imzalı bir elbise giymiştir.

Christian Dior’un 2020-2021 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, bir İtalyan stilistin elinden çıkma. Maria Grazia Chiuri, Roma’da Avrupa Tasarım Enstitüsü (IT: Instituto Europea di Design)’da eiğitim gördü. Terzi annesinden, anneannesinden ve beş kız kardeşinden ilham aldığını söyleyen Maria Grazia, 1989 yılında Fendi‘de çalışmaya başladı. Valentino ile çantalar, gözlükler tasarladı. 2016 yılının temmuzundan itibaren de Dior’un yaratıcı direktörü olarak çalışıyor.

Maria Grazia Chiuri, Fransız kökenli Christian Dior markasının İtalyan stilisti.

İtalya denilince akla ilk olarak hep moda dünyası gelmiştir. Tanıdığımız dünyaca ünlü moda markalarının ardında hep bir İtalyan soluğuna rastlamak sürpriz olmasa gerek. Bu kez, İtalyan stilist Maria Grazia Chiuri’nin Christian Dior için yarattığı ilham verici kıyafetleri yine İtalyan bir yönetmenin elinden çıkma büyüleyici bir videoyla sunulmuş.

Matteo Garrone’nin yönettiği orman perileriyle, deniz kızıyla, Narciso ile görsel bir şölen sunan Christian Dior’un 2020-2021 Sonbahar-Kış Koleksiyonu için hazırlanmış o sihirli video.

İtalya’daki Christian Dior Mağazaları

  • Floransa: Boutique Christian Dior di Firenze, Via Tornabuoni 57-59
  • Milano: Boutique Christian Dior di Milano, Via Montenapoleone, 12
  • Milano: Boutique Christian Dior di Milano, presso Rinascente, Via Agnello 10
  • Milano: Boutique Dior Homme di Milano, Via Montenapoleone, 17
  • Portofino: Boutique Christian Dior di Portofino, Piazza Martiri dell’Olivetta, 70
  • Roma: Boutique Christian Dior di Roma, Via Condotti 1-4
  • Online Mağaza adresi için buraya tıklayınız.

Meraklısına

Stilist olmaya meraklı gençler, Christian Dior markasının yaratıcı direktörü Maria Grazia Chiuri gibi Roma’daki Avrupa Tasarım Enstitüsü (IT: Instituto Europea di Design)’da eğitim görebilir.

Enstitü’nün Roma dışında Milano, Como, Cagliari, Floransa, Madrid, Rio de Janeiro, San Paolo, Torino ve Venedik’te de okulları bulunmaktadır.

Instituto Europea di Design web sayfası için buraya tıklayınız.

Alternatif Bir İtalya’yı instagram, facebook ve twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Seyahat önerilerimizi buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın