Abruzzo’da Triatlon Yarışına Sen de Katıl

Aktif, dinamik, heyecanlı sporcular aranıyor! Profesyonel olmasanız bile koşmayı, yüzmeyi, dağ bisikleti kullanmayı ve Italya’yı seviyorsanız sizin için harika bir haberim var; İtalya’nın Türkler tarafından henüz keşfedilmemiş, Avrupa’nın en yeşil bölgesi Abruzzo’da 2019 temmuzunda XTERRA Triatlon ve Yüzme Yarışları organize edilecek.

Ünlü fotoğrafçılar Ashby ile Henri Cartiere-Bresson‘un ve ünlü gravür ve grafik sanatçısı Escher‘in yolunun düştüğü Scanno kasabasında, tüm dünyada 1996 yılından bu yana triatlon yarışları organize eden XTERRA‘nın bu seneki Abruzzo’daki yarışlarına katılmayı düşünmez misiniz?

Gold Race Scanno Triatlon Yarışları

19 – 21 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan “Gold Race – Scanno” yarışları, üç ayrı kategoriden oluşuyor:

  1. Full Race denilen tam triatlon yarış; 1500 metre yüzme + 11 km dinamik MTB rotalık bisiklet yarışı + 19 km RPM rotalık bisiklet yarışı + 10 km patika koşusunu içeriyor.
  2. Gara Sprint denilen hafif versiyonlu triatlon yarışı ise tam triatlon yarışının yarısı mesafede koşulacak; 750 metrelik yüzme + 12-14 km farklı tipte toprak üzerinde (çakıl, asfalt, arnavut kaldırımı vb) bisiklet yarışı + 7-8 km değişken parkurlu koşu yarışından ibaret.
  3. Open Water Swim olarak adlandırılan yüzme yarışı 3000 metreden oluşuyor. Yaklaşık su sıcaklığı, o tarihlerde 20 derece. En fazla 300 yüzücüye açık bir yarış bu kategori.
23 Temmuz 2018 İtalya’nın Abruzzo bölgesindeki Scanno kasabasında gerçekleşen XTERRA yarışında koşan İspanyol atlet Eva Garcia Gonzalez
Orijinal haber kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.
Luca Molteni‘nin objektifinden Abruzzo’daki ilk XTERRA organizasyonunun koşu ayağına ait bir fotoğraf. (Fotoğrafın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz)
Conrad Stoltz, 2014 yılında, İtalya’nın Abruzzo bölgesindeki Scanno kasabasının dar yollarında triatlon yarışının bisiklet bölümünü koşarken. Geleneksel siyah kıyafetleriyle kapısının önünde oturan Scanno’lu yaşlı kadın yarışı heyecanla izliyor.
(Fotoğrafın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz)

Yarışmanın üçüncü ayağının gerçekleştirileceği Scanno Gölü, çok özel bir forma sahip. Bu kalp şeklindeki gölde XTERRA yarışına katılıp yüzmeye ve yaşamanızda unutulmaz bir anıya yer açmaya ne dersiniz?

Scanno‘da 3000 metrelik yüzme yarışının yapılacağı, Scanno Gölü.
(Fotoğrafın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz)

Abruzzo, yaz aylarında pek çok uluslararası yarışa ev sahipliği yapan, İtalya’nın henüz Türkler tarafından keşfedilmemiş bir bölgesi. Bu bölge, konaklama, yeme-içme harcamaları açısından İtalya’nın diğer turistik bölgelerine nazaran çok daha uygun. Bu tip yarışlar mazeretiyle Abruzzo’ya gelen pek çok yabancı amatör ve profesyonel atletin tekrar tekrar döndüğü, hem deniz hem de dağ tatilleri yaptığı, sakin, havası temiz, mutfağı zengin Abruzzo’ya sizi de bekleriz.

Meraklısına

XTERRA Scanno yarışlarına dair tüm bilgilere ingilizce ve italyanca olarak https://xterra-italy.it/en/xterra-italy-lake-scanno/ web sayfasına tıklayarak ulaşabilir, yine aynı link üzerinden katılımcı olmak için kayıt yapabilirsiniz.

Abruzzo’ya Roma’dan nasıl geleceğinize dair yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Abruzzo ile ilgili diğer yazılarımıza buradaki listeden ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için buradaki formu doldurmanız yeterli.

Bir yanıt yazın